top of page

About

Artur Haftman to międzynarodowo uznany pianista, szeroko ceniony za wyjątkowe mistrzostwo artystyczne i głębokie interpretacje kompozycji Chopina i Szymanowskiego, co potwierdzają recenzje krytyków muzycznych na całym świecie. W recenzji dla The Boston Musical Intelligencer, David Moran wyraził swój zachwyt nad wykwintnym i melodyjnym brzmieniem oraz przyciągającym podejściem, jakie Artur Haftman przynosi do swoich występów, porównując to do niezwykłego wpływu, jaki Murray Perahia wywarł ponad czterdzieści lat temu.

Urodzony w Polsce, pasję do muzyki Artur Haftman otrzymał pod opieką swojej matki, Marzeny Haftman, również pianistki. W wieku sześciu lat rozpoczął swoją podróż pianistyczną pod kierunkiem Ewy Kubiak-Kubackiej i Jolanty Reszelskiej, co zaowocowało debiutem z Koszalińską Orkiestrą Młodzieżową w wieku zaledwie ośmiu lat.

Od swojego godnego uwagi debiutu z orkiestrą, Artur zdobył reputację dzięki zwycięstwom w ponad 25 renomowanych międzynarodowych konkursach. Do godnych uwagi osiągnięć należy zdobycie nagród, takich jak pierwsza nagroda w Concours International De Piano Paris – ST. Maur Des Foses, wraz z prestiżowym wyróżnieniem od wydawnictwa Combre w Paryżu w 2006 roku. Ponadto zdobył pierwsze nagrody na 7. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach/Warszawie w 2007 roku, 7. Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Narvie, Estonii w 2010 roku, 19. Międzynarodowym Konkursie Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni w 2011 roku, 18. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Palma de Mallorca w 2011 roku, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Chopina w Rzeszowie w 2012 roku, Międzynarodowym Konkursie Muzycznym "Musicaclassica" w Moskwie, "Złoty Parnas" (Główna Nagroda) na Międzynarodowym Forum Pianistycznym "Bieszczady bez granic" w Sanoku w 2013 roku oraz tytuł Laureata na 47. Polskim Festiwalu Pianistycznym w Słupsku w 2013 roku. Został także uhonorowany znaczącymi wyróżnieniami, takimi jak zdobywca nagród na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Cezara Francka w Brukseli w 2014 roku, III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Villa de Xàbia" w 2015 roku. Artur był stypendystą Gary'ego i Eleanor Brass na Royal College of Music w latach akademickich 2019-2020, a także stypendium Carnwath Piano Scholarship, honorowym wyróżnieniem dla jedynego pianisty w całym Zjednoczonym Królestwie na okres 2020-2021.

Mimo, że obecnie mieszka w Londynie, działalność muzyczna Artura Haftmana sięga daleko poza granice, fascynując globalną publiczność swoimi nadzwyczajnymi umiejętnościami i niezwykłym talentem. Jego solowe recitale zachwyciły słuchaczy w różnych krajach, w tym Wielkiej Brytanii, Polsce, Francji, Litwie, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Słowacji i Niemczech. Jego wyjątkowe występy mieli zaszczyt oglądać m.in. Książę Kentu, Księżniczka Aleksandra, Książę Michael z Kentu, Księżniczka Michael z Kentu, Księżniczka Katarzyna Jugosławii, Lord Frederick Windsor, Lady Campbell i wielu innych.

Ponadto Artur jest współorganizatorem i dyrektorem artystycznym London International Chopin Competition oraz pełni funkcję Dyrektora Artystycznego SIMA Classics, wiodącej firmy edukacyjnej w dziedzinie muzyki klasycznej w Wielkiej Brytanii. Tego lata Artur ma zaplanowane Masterclass i recital w Seulu, Korei Południowej, wzbogacając globalną scenę swoją wyjątkową muzycznością.

Instagram

bottom of page